اصل سی ثانیه

اصل سی ثانیه

آیا می‌دانید اصل سی ثانیه چیست؟

آیا می‌دانید چگونه با قانون سی ثانیه می‌توان در کسب و کار موفق بود؟

براستی! آیا شما جزو افراد معدودی هستید که خواستار بهبود روابط انسانی و کسب چنین مهارت‌هایی هستند؟ یا جزو افرادی با شخصیت ثابت و دُگم که اهل هیچ تغییری نیستند و در برابر تغییر و تحول موضع می‌گیرند؟

به یقین خوانندگان این وب‌سایت، انسان‌های فرهیخته و با شأن و منزلتی هستند که برای کسب هر گونه مهارتی که به رشد، توسعه و بهبود فردی در زندگی شخصی و حرفه‌ای آنها یاریگر است، با دل و جان، وقت و زمان می‌گذارند.

در مورد قانون 30 ثانیه جان ماکسول در یک جمله‌ی ساده می‌گوید:

                                 در 30 ثانیه‌ی اول صحبت با هر کس، سخنی تشویق‌آمیز به او بگویید.

رفیق! مهم نیست در چه حیطه‌ای فعالیت دارید. مهم‌ترین کار شما در هر حرفه‌ا‌ی این است که چطور با دیگران تعامل داشته باشید و ارتباط شایسته‌ای برقرار نمایید.

فرصت‌یابی درست

براستی! آیا می‌دانستید دیگران در همان سی ثانیه‌ی اول تصمیم می‌گیرند که با شما ارتباطشان را حفظ بکنند یا نه؟ تحقیقات نشان داده است؛ 20% از موفقیت‌های یک انسان در زمینه‌ی مالی، به خاطر استعداد و دانش اوست و 80% باقی مانده مربوط به چگونگی تعامل و ارتباط او با آدم‌های دیگر است. اینکه چقدر توانایی دارد تا اعتماد آنها را به خود جلب کند و در نظر آنها محترم جلوه نماید.

رفیق! از من به تو یادگار:

داشتن ارتباط شایسته و تعامل بایسته و متناسب با شأن مخاطب، یک هنر است. یک هنر درون فردی است.

داشتن ارتباط مؤثر و تأثیرگزار یک مهارت است. یک مهارت اکتسابی است.

داشتن فن بیان و چگونگی سخن گفتن یک علم است. یک علم از علوم انسانی است.

راز موفقیت

افراد حرفه‌ای و مدیران موفق در کسب و کار، با اصل و مهارت زمان‌بندی آشنایی دارند و می‌دانند فرصت‌ها را نباید از دست داد. نیز می‌دانند با مهارت و دانش بالا در سی ثانیه‌ی اول، آنچه را که هستند یا دارند را به طور فوق‌العاده مؤثری می‌توانند ارائه دهند و دیگران را مجذوب خود نمایند.

با انتخاب شیوه‌های نادرست و ناکارآمد گذشته، خود را از لذت‌های بهتر و بیشتر و موفقیت در آینده محروم نکنیم.

 

سعادت من سیادت توست.

 

این پست دارای 2 نظر است

  1. مطالعات بسیاری در حیطه ارتباطات داشتم و از قانون اثر گذاری ابتدایی نیز آگاه بودم، اما این نکته‌ای که شما در این نوشته به آن اشاره نمودید بسیار جالب و جدید بود! در 30 ثانیه ابتدایی باید سخنی تشویق آمیز به مخاطب بگوییم!

    1. سلام بزرگوار! خیلی خوشحالم که اهل مطالعه هستید و تشکر از مهرتون.

پاسخی بگذارید

بستن منو