اصل سی ثانیه

اصل سی ثانیه

 

آیا می‌دانید اصل سی ثانیه چیست؟

آیا می‌دانید چگونه با قانون سی ثانیه می‌توان درکسب وکار موفق بود؟

براستی! آیا شما جزو افراد معدودی هستید که خواستار بهبود روابط انسانی و کسب چنین مهارت‌هایی هستند؟ یا جزو افرادی با شخصیت  ثابت و دُگم که اهل هیچ تغییری نیستند و در برابر تغییر و تحول موضع می‌گیرند؟

به یقین خوانندگان این سایت انسان‌های فرهیخته و با شأن و منزلتی هستند که برای کسب هرگونه مهارتی که  به رشد و توسعه فردی در زندگی شخصی و حرفه‌ای آنها یاریگر است وقت و زمان می‌گذارند.

جان ماکسول در یک جمله‌ی ساده خلاصه می‌کند: در 30 ثانیه‌ی اول صحبت با هر کس سخنی تشویق‌آمیز به او بگویید.

مهم نیست در چه حیطه‌ای فعالیت دارید. مهم ترین کار شما در هر حرفه‌ا‌ی این است که چطور با دیگران تعامل داشته باشید و ارتباط شایسته‌ای برقرارکنید. آیا می‌دانید دیگران در همان سی ثانیه اول تصمیم می‌گیرند که با شما ارتباطشان را حفظ بکنند یا نه؟

تحقیقات نشان داده است؛ 20% از موفقیت‌های یک انسان در زمینه‌ی مالی، به خاطر استعداد و دانش اوست و %80 باقی مانده مربوط به چگونگی تعامل و ارتباط او با آدم‌های دیگر است. این که چقدر توانایی دارد تا اعتماد آنها را به خود جلب کند و در نظر آنها محترم جلوه نماید.

داشتن ارتباط شایسته و تعامل متناسب با شأن مخاطب، یک هنر است. یک هنر درون فردی است. ارتباط مؤثر و تأثیرگزار یک مهارت است. یک مهارت اکتسابی است. فن بیان و چگونگی سخن گفتن یک علم است. یک علم از علوم انسانی است.

افراد حرفه‌ای با اصل و مهارت زمان‌بندی آشنایی دارند و می‌دانند فرصت ها را نباید از دست داد. نیز می‌دانند با مهارت بالا در ۳۰ ثانیه اول  آنچه را که هستند یا دارند را بطور فوق العاده مؤثری ارائه نمایند و دیگران را مجذوب خود کنند…

دوست خوبم!

با انتخاب شیوه‌های بهتر و مؤثرتر خود را از لذت‌های بهتر و بیشتر در زندگی و موفقیت محروم نکنیم.

 

این پست دارای 2 نظر است

  1. مطالعات بسیاری در حیطه ارتباطات داشتم و از قانون اثر گذاری ابتدایی نیز آگاه بودم، اما این نکته‌ای که شما در این نوشته به آن اشاره نمودید بسیار جالب و جدید بود! در 30 ثانیه ابتدایی باید سخنی تشویق آمیز به مخاطب بگوییم!

    1. سلام بزرگوار! خیلی خوشحالم که اهل مطالعه هستید و تشکر از مهرتون.

پاسخی بگذارید

بستن منو