قدرت عادت

قدرت عادت

عادت چیست؟

در تعریف عادت می‌توان گفت: عادت‌ها رفتارهایی هستند که به صورت ناخودآگاه و بدون هیچ برنامه‌ریزی توسط انسان‌ها انجام می‌پذیرند. در واقع هر چیزی که بدون فکر کردن انجام می‌دهیم. باتوجه به این تعریف، اگر کاری را از روی فکر انجام دهیم، حتی به مقدار اندکی فکر، آن دیگر عادت نیست.

آری! بسیاری از کارهای ما برگرفته از عاداتی است که به طور خودکار مغز ما فرمان می‌دهد و آنها انجام می‌پذیرند؛ به طور مثال، هر یک از ما زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شویم، ناخودآگاه عادت به انجام کاری داریم یا به حمام رفته و دوش سبکی می‌گیریم یا به سرویس بهداشتی رفته و دست و صورتی شسته و مسواک می‌زنیم یا دقایقی حرکات کششی، مدیتیشن و تمرینات سبک ورزشی انجام می‌دهیم یا … .

آیا تا به حال براتون پیش اومده که عادت‌ها کنترل اداره‌ی امور زندگی‌ شما رو در دست بگیرند؟

روانشناسان محقق در این خصوص اظهار داشتند: 95 درصد از تمام چیزهایی را که احساس می‌کنیم یا می‌اندیشیم و در نهایت موفق به انجام آنها می‌شویم، درنتیجه‌ی یک عادت گرفته شده است. ببینید که چقدر با ایجاد عادات خوب می‌توان به ثروت و موفقیت رسید.

قدرت عادت

رفیق!عادت ها در زندگی ما بسیار قدرتمند هستند و هر چقدر قدیمی‌تر و کهنه‌تر باشند بزرگ و بزرگتر میشن؛ طوری که در وجود ما رخنه می‌کنن. حال اگه عادت بدی باشن  قطعاً به سختی از ریشه بیرون میان یا ترک میشن. حتی گاهی اوقات، اونقدر این عادات بزرگ و بزرگ و عمیق میشن که جرأت نمی‌کنی برای از بین بردن اونا تلاش و اقدامی کنی؛ یعنی، از توانت خارج میشه. مثل چی؟ مثل اعتیاد. حال اعتیاد به هر چیزی و هر کاری می‌تونه باشه.

عادات خوب و بد

هر فعلی که به صورت عادت درآمده باشد، اگر برای ما نتیجه‌ی خوبی به همراه داشته باشد، یک عادت خوب نامیده می‌شود و اگر نتیجه‌ی بدی به همراه داشته باشد، یک عادت بد به شمار می‌آید.

خیلی وقت‌ها خیلی از کارها هستن که در انجام اونا استعداد و قابلیت نداریم که با توجه به موارد مطرح شده، میشه با سخت‌کوشی و تلاش و ایجاد عادت‌های خوب اون چیزهارو براحتی به دست آورد.

 انسان قدرت‌ بسیار زیادی داره که اگه از این قدرت‌ها استفاده کنه، به مراتب بالایی دست پیدا می‌کنه.

عادت‌ها رفتارهای ناخودآگاه ماست که اگر به درستی هدایت شوند سرمنشا موفقیت‌های بزرگی برای ما خواهند شد. از طرفی چون این رفتارها خودآگاهانه نیستن، بنابراین، صرف انرژی زیادی نیاز ندارند و با کمترین تمرکز و انرژی انجام می‌پذیرند.

رفیق! به دنبال ایجاد‌ عادات خوب باش، تا با قدرت به دنبال آفرینش رؤیاهات بری.

 

 “سعادت من سیادت توست”

پاسخی بگذارید

بستن منو