قدرت عادت

قدرت عادت

در تعریف عادت می‌توان گفت: عادت‌ها رفتارهایی هستند که به صورت ناخودآگاه و بدون هیچ برنامه‌ریزی توسط انسان‌ها انجام می‌پذیرند. در واقع بسیاری از کارهای ما برگرفته از عادتی است که به طور خودکار مغز فرمان می‌دهد و انجام می‌پذیرند؛ به طور مثال، هر یک از ما زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شویم، ناخودآگاه عادت به انجام کاری داریم یا به حمام رفته و دوش سبکی می‌گیریم یا به سرویس بهداشتی رفته و دست و صورتی شسته و مسواک می‌زنیم یا دقایقی حرکات کششی، مدیتیشن و تمرینات سبک ورزشی انجام می‌دهیم یا … .
آیا تا به حال براتون پیش اومده که عادت‌ها کنترل اداره‌ی امور زندگی‌ شما رو در دست بگیرند؟
روانشناسان اظهار داشتند: 95 درصد از تمام چیزهایی را که احساس می‌کنیم یا می‌اندیشیم و در نهایت موفق به انجام اونا می‌شیم، درنتیجه‌ی یک عادت گرفته شده است.
عادت ها در زندگی ما بسیار قدرتمند هستند و هر چقدر قدیمی‌تر و کهنه‌تر باشند بزرگ و بزرگتر میشن؛ طوری که در وجود ما رخنه می‌کنن و اگه عادت بدی باشن به سختی از ریشه بیرون میان و ترک میشن. گاهی اوقات اونقدراین عادات بزرگ و عمیق میشن که جرأت نمی‌کنی برای از بین بردن اونا تلاش و اقدامی کنی.
در نتیجه هر فعلی که به صورت عادت درآمده باشد اگر برای ما نتیجه خوبی به همراه داشته باشد یک عادت خوب نامیده می‌شود و اگر نتیجه بدی به همراه داشته باشد یک عادت بد نامیده می‌شود. خیلی وقت‌ها خیلی از کارها هستن که در انجام اونا استعداد و قابلیت نداریم که در اون صورت میشه با سخت‌کوشی و تلاش و ایجاد عادت‌های خوب اون چیزهارو بدست آورد.
دوستان! انسان قدرت‌ بسیاری داره که اگه از این قدرت‌ها استفاده کنه به مراتب بالایی دست پیدا می‌کنه. عادت‌ها رفتارهای ناخودآگاه انسان‌هاست که اگر به درستی هدایت شوند سرمنشا موفقیت‌های بزرگی برای انسان خواهند شد. چون این رفتارها خودآگاهانه نیستن لذا صرف انرژی زیادی نیاز ندارند و با کمترین تمرکز و انرژی انجام می‌پذیرند.

پاسخی بگذارید

بستن منو